Сонячно-земна фізика

Розділ, присвячений сонячно-земній фізиці.

Супроводжується Головною астрономічною обсерваторією НАН України.

Іоносферні дані

Іоносфера - це частина верхньої атмосфери, де щільність вільних електронів достатня, щоб мати значний вплив на поширення радіохвиль. Іонізація залежить в першу чергу від активних явищ на Cолнці.

Антарктика зі супутника

Арктика зі супутника

Arctica

Базові системи координат, параметри обертання Землі

Інформаційні бази даних космічної геодезії та геодинаміки:

Бази даних результатів спостережень, отриманих методами космічної геодезії та геодинаміки станціями УКРГЕОКОСМОМЕРЕЖІ (  бази даних Головної астрономічної обсерваторії НАН України):

  • Радіотехнічні спостереження супутників Глобальних навігаційних супутникових систем(ГНСС): спостереження супутників Глобальної системи позиціонування (GPS-спостереження).
  • Лазерно-локаційні спостереження спеціалізованих штучних супутників Землі (ЛЛС - спостереження).

Бази даних результатів спостережень, отримані методами космічної геодезії та геодинаміки міжнародними мережами станцій (Міжнародні бази даних):

 Базові системи координат, параметри обертання Землі:

Системи відліку часу:

Геомагнітні дані

Геомагнітне поле - магнітне поле Землі - виміряне в будь-якій точці земної поверхні є сукупністю кількох магнітних полів, що генеруються різними джерелами. Ці поля накладаються і взаємодіють один з одним. Більш ніж 90% обміряного поля генерується всередині планети і в земній корі.

Космічні промені

Космічні промені - природна радіоактивність космосу, являє собою потік заряджених часток високих енергій, падаючих на Землю з космічного простору (первинні промені), а також потік вторинних частинок, що народилися в реакціях у верхніх шарах земної атмосфери.

Мультимедійний огляд Сонячної системи

Проект «Дев'ять планет» є коротким оглядом з історії, міфології і останніх наукових досліджень кожної планети та супутника в Сонячній системі.

Мультимедійний огляд на сайті Астронет.

Планета Земля. Її устрій

Добірка статей про структуру Землі.

Планета Земля. Її устрій.

Сонячні дані і Сонячно-Земні зв'язки

Спостереження метеорних часток

Короткочасні спалахи, що виникають в земній атмосфері при втручанні у неї швидко рухомих дрібних твердих частинок, отримали назву метеорів (іноді метеори неправильно називають «падаюча зірка»).