Топ-менеджери «Boeing International» ознайомилися з авіакосмічною програмою НТУУ «КПІ» та діяльністю СЦД-Україна

04.11.2015

НТУУ «КПІ» 4 листопада відвідала делегація топ-менеджерів компанії «Boeing International».

Нагадаємо, «Boeing International» – це компанія, що входить до складу корпорації «Boeing» (США) і забезпечує міжнародні контакти цього одного з найбільших і найвідоміших у світі виробників авіакосмічної техніки. Нині корпорація все активніше починає співпрацювати з університетом у питаннях підготовки кадрів для її Інженерного центру, відкритого в Києві цього року, відтак це вже не перший візит керівників «Boeing International» до НТУУ «КПІ».

До складу делегації входили старший віце-президент компанії Стен Діл, її віце-президент з продажів Рік Андерсон, віце-президент з підтримки клієнтів Лін Томсон Хоппер, віце-президент (Fleet and 787 Services) Майк Флемінг, президент представництва корпорації «Boeing» в Росії та країнах СНД Сергій Кравченко, генеральний директор «Boeing-Україна» Михайло Янчишин, директор компанії «Прогрестех-Україна» (вона є стратегічним партнером корпорації «Boeing» в Україні) Андрій Фіалковський, керівник програм і проектів підготовки та підвищення кваліфікації персоналу «Прогрестех-Україна» Максим Гладський та інші.

Окрім вже традиційного огляду кампусу КПІ, а також експозиції Відділу авіації та космонавтики ім. І.Сікорського Державного політехнічного музею, гості ознайомилися з роботою Світового центру даних «Геоінформатика та сталий розвиток» (СЦД-Україна), який працює при НТУУ «КПІ». Докладно про дослідження, що проводяться у Центрі і, зокрема, про дослідження «Форсайт економіки України на середньострокову (до 2020 року) і довгострокову (до 2030 року) перспективи» розповіли членам делегації ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський та директор СЦД Костянтин Єфремов. До речі, автори дослідження визначили в ньому потенційні точки зростання національної економіки. Серед них – високотехнологічне машинобудування, складовою якого є авіабудівна галузь, тому співпраця з КПІ в цьому напрямі може бути для іноземних партнерів дуже цікавою.

Не зайвим буде додати, що НТУУ «КПІ» має і власну авіакосмічну програму на 2015 – 2025 роки. Про неї членам делегації розповів проректор університету з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАНУ Сергій Сидоренко. А її текстовий варіант для докладнішого вивчення він вручив Стену Ділу.

Гості також відвідали навчально-наукову лабораторію ім. С.П.Тимошенка Механіко-машинобудівного інституту і Спільний навчально-науковий центр КПІ та компанії «Прогрестех-Україна», відкритий торік на базі цього інституту. Саме цей Центр забезпечує спеціальну підготовку інженерів-механіків для роботи в авіаційній промисловості і його діяльність була особливо цікавою для гостей зі США.

Ну і, звісно, за традицією гості сфотографувалися біля пам’ятника видатному українсько-американському вченому, ім’я якого носить Інженерний центр корпорації «Boeing» у Києві, фундатору сучасної науки в галузі авіакосмічних матеріалів і конструкцій Степанові Тимошенку.

Image Image Image